III EDYCJA FESTIWALU "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE"

28 listopada 2012 r. na terenie naszej placówki, pod patronatem Starosty Powiatu Strzeleckiego odbył się III Powiatowy Festiwal Aktywności Niepełnosprawnych „Śpiewać każdy może”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie przy współpracy dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie oraz dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie. Gościem specjalnym był pan starosta Waldemar Gaida.

Jak co roku swoje umiejętności i  uzdolnienia muzyczno-wokalne prezentowali wykonawcy powiatu strzeleckiego z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną wykorzystując technikę karaoke. Wszyscy wokaliści zostali nagrodzeni upominkami, dyplomami, zaś każda placówka otrzymała specjalną statuetkę.  W Festiwalu udział wzięli reprezentanci 6 placówek dla osób niepełnosprawnych powiatu strzeleckiego  wraz z opiekunami: Zespół Szkół Specjalnych w Strzelcach Op.,  Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Zawadzkiem, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie, Dom Pomocy Społecznej w Kadłubie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zawadzkiem. Na Festiwalu wystąpiło 18 wykonawców w 15 utworach.  

Atmosfera  Festiwalu jest zawsze szczególna. Muzyka i  śpiew pokonuje wszystkie bariery natury emocjonalnej. Bawili się wszyscy. Pozostały wspomnienia utrwalone na zdjęciach. Tak udana impreza możliwa jest dzięki współpracy wielu osób rozumiejących szczególne potrzeby samorealizacji osób niepełnosprawnych w realiach dzisiejszej rzeczywistości. Dziękujemy  Staroście Powiatu Strzeleckiego za objęcie patronatem naszego Festiwalu, wszystkim terapeutom przygotowującym uczestników Festiwalu do występów, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie za gościnność i życzliwość, dyrektorowi oraz nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie za pomoc w przygotowaniach i fachowe wsparcie inicjatywy Stowarzyszenia.

Kornelia Mroszczyk

Prezes Zarządu